OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X Niedziela Zwykła – 6 czerwca 2026 r.
- Z racji przeżywanej w ubiegły czwartek uroczystości Bożego Ciała dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie tej uroczystości: niosącym figurkę Matki Bożej, chorągwie, dzieciom sypiącym kwiaty i niosącym poduszki i ich opiekunom, dzieciom komunijnym a także Liturgicznej Służbie Ołtarza, budowniczym ołtarzy, scholi, diakoni muzycznej, szafarzom nadzwyczajnym, dekorującym domy i wszystkim, którzy wzięli liczny udział w procesji, wyrażając w ten sposób cześć dla Jezusa Eucharystycznego.
- W dalszym ciągu zapraszam w Oktawie Bożego Ciała do czwartku włącznie codziennie po mszy o 18.00 na nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją eucharystyczną. Także w oktawie zapraszam dorosłych i dzieci do noszenia chorągwi, a dziewczynki do sypania kwiatków.
- W czwartek, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, dokonamy poświęcenia przyniesionych wianków.
- Dzisiaj po mszy św. o 9.00 wspólnota Żywego Różańca zaprasza na różaniec, a o 11.30 Rocznica I Komunii świętej.
- W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w Kościele dzień modlitw o świętość dla kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
- Ponadto w tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w czwartek wspomnienie św. Barnaby, w sobotę Niepokalanego Serca Maryi.
- Na stojaku można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę” „Mały Gość”.
- Dzisiaj zbiórka do puszki na uczelnie katolickie. W przyszłą niedzielę kolekta budowlana.
- W sobotę o 9.00 zbiórka ministrantów.
- Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę we wrześniu do Grecji. zapisy w zakrystii.
Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzę wszystkim radosnego i owocnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz kolejnych dni Oktawy Bożego Ciała. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo. Proboszcz ks. Andrzej Sieg