Strona Scholi Parafii pw. NMP z Lourdes w Otominie

Scholka Otomin działa od 2015 roku. Początkowo śpiewała w niej wyłącznie p. Ania z córkami: Julią i Natalią a akompaniatorem na gitarze był p. Marek. Po kilku tygodniach pojawiły się: Zuzia, Gosia, Ala, Julka, Marianka, Filip, Kinga, następnie mała Ania i Emilka (wówczas 4-ro latki). W kolejnym roku dołączył syn Mateusz grający na cajonie. Teraz śpiewają również: Julia, Oliwia, Lidka, Elo, Ela, Weronika, Zosia, Sandra i Dorota, a na kolejnej gitarze gra p. Piotr. Bardzo często wspiera nas śpiewem p. Agnieszka a ostatnio na tzw. „przeszkadzajkach” gra p. Ola. Śpiewamy zawsze podczas mszy św. o godzinie 11.30 w niedzielę, wielbiąc Boga pieśniami tradycyjnymi i tymi mniej znanymi. Staramy się ubogacić msze pierwszopiątkowe z adoracją Najświętszego Sakramentu oraz msze roratnie. Przygotowywaliśmy w 2017 roku oprawę muzyczną podczas Bierzmowania oraz Pierwszej Komunii Świętej. Część z nas zaśpiewała również na ślubie! W sierpniu 2017 Zuzia, Natalia i Filip wraz z p. Anią uczestniczyli w warsztatach gospel w Gniewie, a następnie w koncercie uwielbieniowym z orkiestrą pod kierownictwem Adama Sztaby. Było to piękne duchowo i artystycznie doświadczenie dla każdego z nas. Tradycyjnie przygotowujemy co roku oprawę: Bożego Ciała, Pasterki czy Wielkiego Tygodnia. Spotykamy się na próbach w wybrane soboty, świetnie się przy tym bawiąc!

W czerwcu 2017 dzięki pomocy rodziców zorganizowaliśmy pierwszy piknik z ogniskiem na placu sołeckim w Otominie, było bardzo wesoło. Rozegraliśmy mecze siatkówki, zabawy z chustą, śpiew i konkursy…

Podczas Święta Trzech Króli (2018) wystawiliśmy pierwsze jasełka w Otominie. Podczas prób i w czasie występu dostarczyliśmy wszystkim dużo radości, była to prawdziwa Uczta dla Ducha.

Jasełka 2023

Jasełka 2023

Poniżej zamieszczony jest film z przygotowanych przez Scholę i ministrantów Jasełek, które przedstawili oni tradycyjnie w święto Trzech Króli podczas mszy o 11.30. Zapraszamy do oglądania!

czytaj dalej
Niedziela Palmowa 2022

Niedziela Palmowa 2022

Dziękujemy za ofiary złożone na zakup palemek wielkanocnych wykonanych i rozprowadzonych przez naszą Scholę. Za uzyskane środki zostały zakupione produkty spożywcze dla rodzin z Ukrainy zamieszkałych u sióstr Miłosierdzia w Gdańsku.

czytaj dalej