Dzisiaj, w Święto Zmartwychwstania, my także powtarzamy z wszystkimi chrześcijanami na świecie: Zostań z nami, wierny Przyjacielu i pewna ostojo dla ludzkości kroczącej drogami czasu! Ty, żywe Słowo Ojca, wlej ufność i nadzieję w tych, którzy szukają prawdziwego sensu swojej egzystencji. Ty, Chlebie życia wiecznego, nasyć człowieka głodnego prawdy, wolności, sprawiedliwości i pokoju – św. Jan Paweł II
 
W pogoni codziennego dnia i natłoku obowiązków, które „musimy” wykonać, wyciszmy się i zwolnijmy, przypominając sobie sens świątecznego czasu w życiu każdego z Nas zawarty w przesłaniu księdza Jana Twardowskiego: „Święta po to przychodzą, żeby nauczyć się więcej miłości. Są po to, żeby po Wielkanocy być lepszym niż przed Wielkanocą”.
 
Błogosławionych Świąt Paschalnych
proboszcz ks. Andrzej Sieg