1.Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

2.W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msza Święta o godz. 18.00. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3.Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszam codziennie o godz. 18.00 a w czwartek o 8.00.

4.Zachęcam do nabycia- Gość Niedzielny, Niedzielę i Mały Gość.

5.Dziękuję za posprzątanie kościoła i wszystkie prace wykonane w kościele.

6.Parafia nasza  w dniach od 7 do 12 września organizuje pielgrzymkę do La Salette, Avinion i Lourdes na 160 lecie objawień Matki Bożej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i stronie parafialnej.

7.W ubiegłą niedzielę głosiłem kazania w parafii Stanisława Kostki w Gdańsku Oliwie i zebraliśmy 4500 zł. Sprawozdanie finansowe z miesiąca czerwca podam w przyszłą niedzielę.

8.Solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia polecamy szczególnej opiece św. Jana Chrzciciela.