1. Dzisiaj przypada 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o Polakach na emigracji. Otoczmy modlitwą także tych, którzy przybyli do naszego kraju zza wschodniej granicy w poszukiwaniu godziwej płacy oraz migrantów i uchodźców na całym świecie, szczególnie ofiary konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie.
  2. Rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowy. Na nabożeństwa różańcowe zapraszam od poniedziałku do soboty o godz. 18.25, z wyjątkiem wtorku o 8.25, a w niedzielę po Mszy o 09.00. Ogłaszam konkurs na ciekawie zrobiony różaniec z elementem misyjnym, jego rozstrzygnięcie będzie 22 października. W niedzielę 8 października poświęcenie różańców dla dzieci I Komunijnych o godz. 11.30.
  3. Najbliższe spotkanie ministrantów w sobotę 8 października o 9.00 w salce na plebanii. W tym dniu na 8.30 zapraszam chłopców, chcących służyć przy ołtarzu.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada, w środę wspomnienie św. Wincentego a’ Paulo, w czwartek św. Wacława, w piątek św. Archaniołów Michała, Rafała, Gabriela, w sobotę św. Hieronima. Wszystkim jubilatom i solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia.
  5. Najbliższe spotkanie dzieci komunijnych w niedzielę 1.10. o 11.30. w salce na plebani.
  6. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” , „Niedzielę” i Mały Gość.
  7. 30 września zapraszamy na wycieczkę rowerową do Wieżycy, polną drogą, powrót pociągiem. Zbiórka przed kościołem o 9.00.

 

Dziękując za wspólną modlitwę życzymy wszystkim błogosławionego dnia pańskiego i dobrego tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. proboszcz Andrzej Sieg