1.W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia przypadają następujące wspomnienia: w czwartek święto Narodzenia NMP. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia wielu Bożych łask.

2.Dzisiaj po mszy o 11.30 spotkanie z rodzicami i dziećmi, które w roku 2023 przystąpią w naszej parafii do I Komunii świętej. Na mszy o 11.30 poświęcę plecaki i tornistry pierwszoklasistów.

3.Dzisiaj po mszy o 16.30 spotkanie dla młodzieży, która w roku 2023 pragnie przyjąć sakrament bierzmowania, a w przyszłą niedzielę 11 września po mszy o 16.30 spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowujących się do bierzmowania. Deklaracje kto jeszcze nie odebrał można otrzymać w zakrystii.

4.Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.

5.Sołtys Otomina zaprasza na zebranie wiejskie dotyczące podziału funduszu sołeckiego 7 września o 18.00 w karczmie Swojak.

6.Zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana w piątek po mszy świętej o godz. 18.00. W środę po Mszy świętej Nowenna do MBNP i adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30-19.00.

 

7.Za tydzień kolekta budowlana na uregulowanie ostatnich prac wokół kościoła.  Zakończone zostały prace związane z elewacją budynku kościoła i plebani, położeniem chodnika wokół kościoła, opaski wokół plebani i utwardzeniem placu parkingowego przy kościele. Koszt prac wyniósł 150000PLN.  Dziękuję rodzinie Wandtke za posianie trawy i przygotowanie ziemi przy kościele.

Dziękuję za wspólną modlitwę i życzę wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

Ks. proboszcz Andrzej Sieg