1. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia przypadają następujące wspomnienia: jutro Męczeństwo św. Jana Chrzciciela, w sobotę św. Grzegorza Wielkiego. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia wielu Bożych łask.
  2. Kończy się czas wakacji, dlatego msze w tygodniu powracają do stałego porządku we wtorek o 8.00 i w czwartek o 18.00.
  3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne w piątek okazja do spowiedzi od 17.30. O 18.00 msza o NSPJ po mszy odmówimy litanię do Najświętszego Serca Jezusowego. W sobotę po mszy o 18.00 nabożeństwo I soboty i różaniec, który poprowadzi wspólnota Żywego Różańca.
  4. W I soboty miesiąca od 10.00 udaję się do chorych. Chorych można zgłaszać w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
  5. W sobotę 3 września o 9.30 powakacyjna zbiórka dla ministrantów.
  6. W niedzielę 4 września po mszy o 11.30 spotkanie z rodzicami i dziećmi, które w roku 2023 przystąpią w naszej parafii do I Komunii świętej. Na mszy o 11.30 poświęcę plecaki i tornistry pierwszoklasistów.
  7. W niedzielę 4 września spotkanie dla młodzieży, która w roku 2023 pragnie przyjąć sakrament bierzmowania, a w niedzielę 11 września po mszy o 16.30 spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowujących się do bierzmowania. Deklaracje kto jeszcze nie odebrał można otrzymać w zakrystii.
  8. Wszystkich zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas w piątek po mszy świętej o godz. 18.00. W środę w naszej parafii po Mszy świętej Nowenna do MBNP i adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30-19.00.
  9. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” „Niedzieli” i „Małego Gościa”.

Dziękuję za wspólną modlitwę, życzę wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.