1. Trwa sierpień – miesiąc ważnych rocznic, wśród których znajduje się 79. rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego [1 VIII], 67. rocznica Jasnogórskich Ślubów Narodu, 103. Cudu nad Wisłą, a także 43. rocznica narodzin „Solidarności”.
  2. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Ignacego Loyoli we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego, (rozpoczęcie Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie) w piątek przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a – patrona kapłanów, w niedzielę święto Przemienienia Pańs kiego, (zakończenie Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie). Pamiętając o obchodzących w tym tygodniu swoje święta, drogim Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W piątek od 17.30 okazja do spowiedzi św, a po Mszy św. o 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i Litania do Serca Bożego.
  4. W sobotę po mszy o 18.00 różaniec który poprowadzi wspólnota Żywego Różańca.
  5. W środę w naszej parafii po Mszy świętej Nowenna do MBNP i adoracja Najświętszego Sakramentu do 19.00.
  6. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę”
  7. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Gietrzwałdu, Świętej Lipki i Kętrzyna w sobotę 16 września. Wyjazd o 7.00. Proszę o potwierdzanie i dokonywanie opłat.
  8. W przyszłą niedzielę 6 sierpnia o 17.30 w naszym kościele odbędzie się koncert kameralny z muzyką klasyczną -Bach, Mozart, Schubert. Wykonawcy-Małgorzata Kuziemska-Sławek-wiolonczela, Agnieszka Respondek-flet, Karol Respondek-klarnet.
  9. Trwają prace związane z przebudową chóru- w minionym tygodniu została wykonana podłoga wraz z matą wygłuszającą.

 

Trwają wakacje, dziękuję za wspólną modlitwę i życzę wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 proboszcz ks. Andrzej Sieg