1. Dziękuję za złożone dzisiaj ofiary na tace przeznaczone na dalsze prace w naszym kościele. Dziękuję za składane ofiary na konto parafialne.
  2. W tym tygodniu przypada w poniedziałek święto Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy, we wtorek wspomnienie św. Wawrzyńca, w środę św. Klary, w czwartek św. Maksymiliana Kolbe, w sobotę święto poświęcenia naszej archikatedry w Gdańsku-Oliwie.
  3. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP . W tę uroczystość, zwaną także Świętem Matki Bożej Zielnej, tradycyjnie pod koniec Mszy św. błogosławimy przyniesione naręcza zbóż i ziół oraz owoce jako wyraz naszej wdzięczności za dary ziemi. Tego dnia obchodzone jest także Święto Wojska Polskiego.
  4. Wszystkich zapraszam  na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas w piątek po mszy o 18.00. W środę w naszej parafii po Mszy o 18.00 Nowenna do MBNP i litania do Matki Bożej z Lourdes.
  5. Dziękuję za wszystkie wykonane prace, modlitwę i życzliwość.
  6. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” i Niedzieli.

 

Trwają wakacje. Dziękuję za wspólną modlitwę i życzę wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                             Proboszcz ks. Andrzej Sieg