1. Trwa sierpień – miesiąc ważnych rocznic, wśród których znajduje się 77. rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego [1 VIII], 65. rocznica Jasnogórskich Ślubów Narodu, 101. Cudu nad Wisłą, a także 41. rocznica narodzin „Solidarności”. Od 1984 r. sierpień obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości, bowiem powagę tych wydarzeń, wielu podkreśla m.in. podejmowaną abstynencją i modlitwą o trzeźwość narodu, do czego zachęca nas jak co roku Episkopat Polski.
  2. W tym tygodniu przypada w poniedziałek wspomnienie św. Dominika, we wtorek święto Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy, w środę wspomnienie św. Wawrzyńca, w czwartek św. Klary, w piatek św. Maksymiliana Kolbe. Pamiętając o obchodzących w tym tygodniu swoje święta, drogim Solenizantom i Jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia
  3. Wszystkich zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana w piątek po mszy. W środę w naszej parafii po Mszy świętej Nowenna do MBNP, i adoracja Najśw. Sakramentu do 19.00.W niedzielę przed mszą o 9.00 śpiewamy Godzinki o NMP.
  4. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.
  5. Za tydzień kolekta budowlana na dalsze prace w kościele.

Trwają wakacje. Dziękuję za wspólną modlitwę i życzę wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.