1. Dziękuję za złożone dzisiaj ofiary z racji drugiej niedzieli miesiąca  na dalsze prace w kościele. Dziękuję także za ofiary składane na ten cel na konto parafialne. W tym tygodniu zostały zamontowane balustrady na chórze.
  2. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Poniedziałkowa wieczorna Msza św. o 18.00 przynależy już do uroczystości nakazanej. W tę uroczystość, zwaną także Świętem Matki Bożej Zielnej, tradycyjnie pod koniec Mszy św. błogosławimy przyniesione naręcza zbóż i ziół oraz owoce jako wyraz naszej wdzięczności za dary ziemi. Tego dnia obchodzone jest także Święto Wojska Polskiego. Msze święte o 9.00, 11.30 i 16.30.
  3. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia przypadają następujące wspomnienia: w poniedziałek Rocznica Poświecenia Bazyliki Archikatedralnej w Gdańsku Oliwie, w czwartek św. Jacka Odrowąża. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu Bożych łask.
  4. Zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana w piątek. W środę w naszej parafii po Mszy świętej Nowenna do MBNP i adoracja Najświętszego Sakramentu do 19.00.
  5. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę”.
  6. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę w dniu 16 września do Gietrzwałdu, Świętej Lipki i Kętrzyna. Proszę także osoby zapisane o potwierdzanie i wpłaty. Koszt 150 PLN.

 

Trwają wakacje, dziękuję za wspólną modlitwę i życzę wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.