1. Dzisiaj po mszach świętych i w środę Popielcową zbiórka do puszek dla uchodźców z Ukrainy które zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas. Po mszach w dniu dzisiejszym odśpiewamy suplikacje w intencji pokoju.
  2. W tym tygodniu 2 marca przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna czas Wielkiego Postu. W Popielec obowiązuje post ścisły, który polega na spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe dwa posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Wszystkich od 14. roku życia w tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. z posypaniem głów popiołem o 18.00 i 19.00.
  3. W pierwszy piątek miesiąca od 17.30 jest okazja do spowiedzi św. W pierwszy czwartek wieczorna miesiąca Msza św. wotywna o Eucharystii, zaś w piątek o 18.00. Msza św. wotywna o Sercu Bożym połączona z nabożeństwem eucharystycznym.
  4. . W piątek zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej dzieci, młodzież i dorosłych na 18.30. W tym dniu przypada święto Kazimierza Królewicza.
  5. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po mszy o 9.00 zapraszam na Gorzkie Żale .
  6. W Wielkim Poście ponadto podejmujemy przemieniające nas dobre uczynki: post, modlitwę i jałmużnę. Jest to szczególna okazja do tego, by także w hojnym geście miłości podzielić się z najbardziej potrzebującymi. Dlatego, jak co roku możemy przy wyjściu z kościoła złożyć do skarbony jałmużnę wielkopostną.
  7. Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i Niedzielę w cenie 8 PLN.

8.W sobotę po mszy św. o 18.00 różaniec poprowadzi wspólnota Żywego Różańca i zaprasza wszystkich.

  1. W przyszłą niedzielę po mszy o 11.30 spotkanie dla dzieci komunijnych.
  2. W dniach od 15-24.09 planowana jest pielgrzymka do Fatimy przez Andaluzję, Lizbonę i Madryt. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i stronie parafialnej. Zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym.

 

Proboszcz ks. Andrzej Sieg.