1. Przeżywamy dziś  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, do której przygotowywaliśmy się przez nowennę.
  2. Dzisiaj na mszy o 13.00 Uroczystość I Komunii świętej, na której sakrament Komunii przyjmie 11 dzieci, przez cały tydzień o 18.00 dzieci przeżywać będą Biały tydzień który zakończymy mszą w sobotę o 10.30 w sanktuarium w Matemblewie. W poniedziałek dzieci w szczególny sposób modlić się będą za swoich dziadków i babcie, we wtorek za rodziców chrzestnych, w środę za rodzeństwo, w czwartek za rodziców, w piątek za nauczycieli.
  3. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za wymycie okien kościoła, skoszenie trawy i prace związane z pielęgnacją roślin.
  4. W przyszłą niedzielę o 11.30 Rocznica I Komunii św. W piątek o 18.45 spotkanie dzieci i rodziców i spowiedź święta.
  5. W liturgii kończy się okres wielkanocny. Do przyszłej niedzieli trwa wynikający z przykazań kościelnych czas spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.
  6. Zapraszam na ostatnie nabożeństwa maryjne. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej przed mszą o 18.00.
  7. W I sobotę od 09.00 odwiedzę chorych. Po mszy o 18.00 nabożeństwo czerwcowe i różaniec który poprowadzi Wspólnota Żywego Różańca.
  8. W tym tygodniu przypada: jutro święto Maryi – Matki Kościoła – w środę nawiedzenia NMP, czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, w sobotę św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli.”
  10. Uroczystość Bożego Ciała przeżywać będziemy 8 czerwca po mszy o 11.30 wyruszymy na procesję po naszej miejscowości ulicami Różaną, Wrzosową, Pogodną i Konną. Po procesji ok.13.00 msza święta. Proszę o przygotowanie ołtarzy.
  11. 30 września organizujemy jednodniowy wyjazd do Gietrzwałdu, Świętej Lipki i Kętrzyna. Szczegóły zostaną podane w najbliższym czasie.

 X Andrzej Sieg– proboszcz