1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, do której przygotowywaliśmy się przez nowennę.
  2. W liturgii kończy się okres wielkanocny. Do przyszłej niedzieli trwa wynikający z przykazań kościelnych czas spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej.
  3. Zapraszam na nabożeństwa majowe po mszach świętych w dni powszednie, w niedzielę po mszy o 9.00.
  4. W niedzielę 26 maja na mszy o 13.00 dziesięcioro dzieci przystąpi po raz pierwszy do Komunii świętej. W sobotę o 10.00 spowiedź święta dla dzieci i ich rodzin. Próba przed uroczystością w poniedziałek, środę i piątek o 18.45.
  5. Rocznica I Komunii świętej na mszy o 11.30 w niedzielę 2 czerwca.
  6. W tym tygodniu przypada: jutro święto Maryi – Matki Kościoła, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, w piątek NMP – Wspomożycielki Wiernych. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  7. We wtorek nie będzie mszy świętej. Z racji mojej rocznicy święceń, mszę parafialną odprawię na Jasnej Górze wraz z kapłanami rocznika .
  8. 30 maja w Boże Ciało nabożeństwo majowe po rannej Mszy św, natomiast procesja eucharystyczna po Mszy św. o 11.30 przejdzie ulicami Różana, Wrzosowa, Pogodna i Konna. Po procesji ok.13.00 msza święta. Próba dziewczynek sypiących kwiatki w poniedziałek 27.05 o 18.45.
  9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i Niedzielę. W zakrystii do nabycia extra Gość Niedzielny.
  10. Parafia organizuje we wrześniu pielgrzymkę śladami św. Pawła na Maltę. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i w zakrystii
  11. Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie parafii . Kolekta budowlana wyniosła 3348 PLN. Dziękuję za wpłaty dokonywane na konto parafialne. Dzisiejsza taca w całości przekazana jest do kurii na organizację Jubileuszu 100 – lecia istnienia diecezji gdańskiej.

X .Andrzej Sieg – proboszcz