1.Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

2.W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte w tym dniu w naszym kościele. o 9.00 i 11.30. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszam do włączenia się w procesję wszystkich parafian. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz.11.30, po której wyruszy procesja. Tradycyjnie przejdziemy ulicami: Różaną, Wrzosową, Słoneczną i Konną do kościoła.

3.Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszam mieszkańców ulic . Ołtarz I ul. Różana, ołtarz II ul. Pogodna, ołtarz III Wrzosowa i Słoneczna, ołtarz IV Konna i Cisowa.

4..Proszę  mieszkańców ulic którymi przechodzić będzie procesja eucharystyczna o udekorowanie trasy, okien domów i swoich posesji.

5.Dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem zapraszamy na spotkanie we wtorek i środę o godz. 18.30. Dzieci pierwszokomunijne biorą udział w procesji w albach. Proszę o poniesienie sztandarów, a młodzież do niesienia figury Matki Bożej.

6.Spotkanie dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w poniedziałek o 18.45.

7.W Boże Ciało 20.06 o 15.30 na placu sołeckim ognisko dla scholi, ministrantów i kandydatów wraz z rodzicami. Serdecznie zapraszam.

8.Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18.00.

9.Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Uwadze szczególnie polecam Gościa Niedzielnego , Niedzielę i Małego Gościa.

10.Dziękuję za posprzątanie kościoła i wszystkie wykonane prace ,za skoszenie trawy panom Zenonowi i Łukaszowi.

11.Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

ŻYCZĘ RADOSNEJ NIEDZIELI I OWOCNEGO TYGODNIA.