1. Przeżywamy dziś Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres obowiązkowej komunii św. wielkanocnej.
  2. W dzisiejszą niedzielę na mszy o 13.00 Uroczystość I Komunii świętej na której dziesięcioro dzieci przyjmie sakrament Eucharystii. Dziękuję rodzicom za umycie okien w kościele i za dar dla parafii -welon eucharystyczny.
  3. Dzieci komunijne przeżywać będą Biały tydzień na mszy o 18.00, a w Boże Ciało biorą udział na mszy o 11.30 i w procesji , wraz z dziećmi , które w przyszłą niedzielę będą przeżywać Rocznicę I Komunii ubrane w alby.
  4. W przyszłą niedzielę na mszy o 11.30 Rocznica I Komunii świętej. Spotkanie i spowiedź święta w piątek o 18.45.
  5. W sobotę zakończenie Białego Tygodnia w Matemblewie o 10.30. Dlatego do chorych udam się w sobotę od 9.00 .
  6. W poniedziałek 27.05 o godz. 18.45. przed kościołem próba dzieci sypiących kwiatki na Boże Ciało. Zapraszamy serdecznie wszystkie chętne dziewczynki.
  7. W czwartek przypada nakazana Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o 9.00, 11.30. Po Mszy św. o godz. 11.30 wyruszy tradycyjna procesja. Nabożeństwo majowe w tym dniu po rannej Mszy św. o 9.00. Po zakończeniu procesji msza św. ok. 13.00. Proszę o udekorowanie trasy i przygotowanie Ołtarzy.
  8. W piątek Arcybiskup Tadeusz Wojda udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.
  9. Nabożeństwa majowe do piątku i w sobotę ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.25 . W czasie Oktawy Bożego Ciała procesja wokół kościoła.
  10. Na stojaku można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i Niedzielę.
  11. Za tydzień różaniec Żywego Różańca połączony z nabożeństwem czerwcowym o 9.00.
  12. Parafia organizuje pielgrzymkę śladami św. Pawła na Maltę od 17 do 23 września. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i stronie parafialnej.
  13. W sobotę 8 czerwca zapraszamy na wyjazd rowerowy do Przywidza o 9.00.

Dziękuję za wspólną modlitwę i życzę wszystkim radosnego i owocnego przeżywania Dnia Pańskiego. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. proboszcz Andrzej Sieg