1.Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”.

2.Arcybiskup gdański Sławoj Głódź odwołał dyspensę zwalniającą z uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej. Obowiązuje nadal zakrywanie twarzy maseczkami. List w całości na stronie parafialnej pod zakładką – koronawirus.

3.W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Msze św. o 9.00, 11.30 następnie procesja ul. Konną, Pogodną, Wrzosową i Różaną. Czwarty ołtarz będzie przy krzyżu który na zakończenie procesji poświęcę. Bezpośrednio po procesji ok.13.00 msza święta .

4.Dzieci komunijne i rocznicowe zapraszam na procesję w strojach komunijnych.

5.Próba sypania kwiatków w środę po mszy św. ok. 18.45.

6.Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się codziennie o godz. 18.00 przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała, w niedzielę po mszy o 9.00.

7.Dziękuję wszystkim wspierającym naszą parafię: za modlitwę , życzliwość, ofiary i za wszystkie wykonane prace i posprzątanie kościoła.

8.W przyszłą niedzielę 14 czerwca taca budowlana.

9.W poniedziałek o 18.45 zbiórka dla ministrantów w kościele.

10.Przy wyjściu z kościoła do nabycia na stojakach prasa katolicka w cenie 6 złotych.

               ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA.

  Ks. proboszcz

W piątek pożegnaliśmy śp. Pawła Dejnarowicz (l.87) z ul. Dziewiczej. Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

Zapowiedzi (i)-Kamila Pisarska z Otomina i Andrzej Roter z Gdańska.