1. Obchodzimy dziś święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Dzisiejszy dzień jest szczególną okazją do dziękczynienia za dar naszych rodzin. Na mszach świętych odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.  Przy wyjściu z kościoła rozdawane jest Słowo do Rodzin.
  2. Jutro przypada wspomnienie św. Jana Apostoła, pojutrze św. Młodzianków, dzień szczególnej modlitwy w intencji nienarodzonych.
  3. W piątek 31 grudnia – zakończenie Starego Roku, zapraszam na godz. 18.00 na Mszę św. dziękczynną połączoną z nabożeństwem przebłagalnym. We wspólnej modlitwie podziękujemy Bogu za kończący się 2021 rok. Jest to Msza św. z liturgią świąteczną, czyni zadośćuczynienie uczestniczenia we Mszy św. w Nowy Rok. Z racji spotkań rodzinnych, prywatek i zabaw Arcybiskup Tadeusz Wojda udzielił dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.
  4. W sobotę 1 stycznia, w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki oraz w Światowy Dzień Pokoju, w imię Boże rozpoczniemy Nowy 2022 Rok. Msze św. według porządku niedzielnego.
  5. Po błogosławieństwie zapraszam do żłóbka na chwilę modlitwy. Dziękuję za ofiary złożone przy okazji nawiedzenia, przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem.
  6. Dziękuję naszym paniom i panom za przygotowanie wystroju świątecznego, jak i wszystkim, którzy uczestniczyli i współtworzyli tegoroczne roraty.
  7. Po Mszy św. można nabyć podwójny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 10 PLN i Niedzielę w cenie 10 złotych.
  8. Abp Tadeusz Wojda wskazał możliwości przeprowadzenia w tym roku wizyty duszpasterskiej w naszej archidiecezji:
  9. Tradycyjna wizyta duszpasterska w domach tych wiernych, którzy wyraźnie o nią poproszą („kolęda na zaproszenie”).
  10. Wzorem ubiegłego roku zaproszenie wiernych do kościoła na Mszę św. w intencji poszczególnych parafian (np. według tradycyjnego planu wizyty duszpasterskiej).
  11. Połączenie dwóch poprzednich form, czyli zorganizowanie Mszy św. dla wiernych z poszczególnych rejonów parafii oraz odwiedziny tych osób, które wyraźnie o to poproszą.

W związku z brakiem „regularnej” wizyty kolędowej abp Wojda zasugerował, by zaprosić osoby, które wprowadziły się niedawno do parafii na spotkanie w biurze parafialnym w celu zapoznania ich ze sprawami duszpasterskimi oraz zaproszenia do czynnego udziału w życiu Kościoła.

W związku z powyższym, tych, którzy z racji epidemicznych boją się przyjąć księdza i ministrantów po kolędzie, zapraszam w Nowym Roku po 9 stycznia na Msze św. dla poszczególnych rejonów parafii o 18.00. Zostaną one odprawione w intencji parafian. Ich harmonogram podany jest w Internecie, w gablotce i w biuletynie. Po Mszy św. zostaną rozdane buteleczki z wodą święconą i  obrazki kolędowe z modlitwą błogosławieństwa domów, którą po powrocie z kościoła niech odmówi senior rodziny  i pokropi wodą święconą dom. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę kolędową, którą przeznaczamy w części na utrzymanie parafii i na cele budowlane, na prace przy elewacji kościoła, jak i będzie możliwość tradycyjnego wsparcia funduszu ministranckiego.

Jednocześnie do tych domów, których gospodarze poprzez wyraźną deklarację wyrażą chęć przyjęcia kolędników, udam się z wizytą duszpasterką po Mszy św. około 18.30, w niedzielę o 16.30 odpowiednio do harmonogramu kolęd. Proszę chęć przyjęcia kolędy wyrazić smsem, mailem lub bezpośrednio u mnie w zakrystii do 9 stycznia. Mój numer telefonu: 501854817.

12. Już dzisiaj zapraszam na Jasełka w dniu 6 stycznia o 11.30 przygotowane przez naszą scholę dziecięcą.

13.Na stoliku wyłożone są nasze parafialne kalendarze, jako prezent pod choinkę.

 

Serdecznie witam gości przybyłych do naszej parafii a dziękując za wspólną modlitwę wszystkim życzę pokoju, a także Bożego i rodzinnego przeżywania Okresu Bożego Narodzenia. Prośmy Nowonarodzonego Zbawiciela, by nam tu zgromadzonym na ostanie dni Starego Roku błogosławił.

 

 

Ks. proboszcz Andrzej Sieg