1.Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.

2.W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O 18.30 zapraszam na różaniec który poprowadzi Wspólnota Żywego Różańca.

3.Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

4.Kończy się czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę na mszy św. o 11.30 będziemy modlić się w intencji dzieci, młodzieży i nauczycieli na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam dzieci i młodzież do licznego udziału. Na tej mszy poświęcenie tornistrów dzieci pierwszej klasy szkoły podstawowej.

5.Spotkanie dla rodziców dzieci które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii świętej w niedzielę 16.09 po mszy o 11.30. Sakrament I Komunii świętej dzieci nastąpi w niedzielę 26.05.2019 roku na mszy świętej o 11.30. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania 16.09. po mszy o 16.30.

6.Dziękuję za złożone ofiary na budowę wszystkim ofiarodawcom i osobom zbierającym. W miesiącu sierpniu zebraliśmy 5900 zł. Trwają prace związane z ociepleniem budynku, a także prace przygotowujące mieszkanie do zamieszkania.

7.Zachęcam do nabycia- Gość Niedzielny i Niedzielę.

8.Dziękuję za posprzątanie kościoła i wszystkie prace wykonane w kościele.

9.Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA.