1. Sprawowaną dzisiejszej nocy liturgią Wigilii Paschalnej, połączoną z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych rozpoczęliśmy obchody Świąt Wielkanocnych. Po wielkopostnym przygotowaniu wkraczamy w świętowanie Paschy. Msze święte w święto Zmartwychwstania o 7.00 Rezurekcja z procesją, o 11.30 i 16.30. Dziękuję za ofiary złożone dzisiaj na tacę na dalsze prace w kościele.
  2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak w każdą niedzielę. Jest to dzień solidarności z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, Gdańskim Seminarium Duchownym i Uniwersytetem Stefana kardynała Wyszyńskiego. Na te instytucje przeznaczona jest jutrzejsza kolekta. Msze święte o 9.00 i 11.30.
  3. Trwa rozpoczęta w Wielki Piątek Nowenna przed Świętem Miłosierdzia, dziś trzeci dzień.
  4. Z racji oktawy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Za tydzień w całej archidiecezji zbiórka do puszek na odbudowę po pożarze placówki Caritas w Krzywym Kole.
  6. Przeżywając obchody Świąt Paschalnych dziękujemy jako wspólnota parafialna za przygotowanie uroczystości: Liturgicznej Służbie Ołtarza, scholi dziecięcej i młodzieżowej, Diakoni Muzycznej. Składamy podziękowanie dekoratorom za przygotowanie ołtarza adoracji i Grobu Pańskiego, dziękujemy wszystkim, którzy zadbali o świąteczny wystrój naszej świątyni.
  7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  8. Radość Świąt Wielkanocnych skłania nas do wyrażania z serca płynących życzeń. Przyłączając się do tych już wypowiedzianych, życzę błogosławionych Świąt, umocnienia w wierze w Zmartwychwstałego i radości płynącej z chwały jaką ukazał nam Chrystus. Niech dobre przeżywanie tych dni, doda nam odwagi, abyśmy idąc za Zmartwychwstałym Panem, nieśli w nas samych promień Jego miłości tym, których spotykamy.

Witam wszystkich przybyłych Gości razem z nami świętujących Zmartwychwstanie Pańskie i życzę wszystkim błogosławionych i radosnych Świąt w gronie rodziny i bliskich. Na dobre przeżywanie Świąt Zmartwychwstania niech nam Bóg błogosławi.