• Sprawowaną dzisiejszej nocy liturgią Wigilii Paschalnej, połączoną z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych rozpoczęliśmy obchody Świąt Wielkanocnych. Po wielkopostnym przygotowaniu wkraczamy w świętowanie Paschy. W Niedzielę Zmartwychwstania msze o 7.00 (rezurekcja), 11.30 I 16.30, w Poniedziałek Wielkanocny przypada dzień solidarności z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, Gdańskim Seminarium Duchownym i Uniwersytetem Stefana kardynała Wyszyńskiego. Msze św. Tylko do południa o godz. 9.00 i 11.30.
  • Od Wielkiego Piatku trwa nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia. Odmawiana jest wraz z Koronka do Bożego Miłosierdzia .
  • W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W II Niedzielę Wielkanocną czyli Miłosierdzia Bożego, zbierane będą we wszystkich parafiach ofiary do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej na wsparcie działań na rzecz osób ubogich i potrzebujących. Środki zebrane w tym roku zostaną przeznaczone na wsparcie uchodźców z Ukrainy.
  • Przy wyjściu z kościoła można nabyć Niedziele i Gościa Niedzielnego.
  • Dziękuję wszystkim, którzy zadbali o duchowe i materialne przeżycie świąt: naszej scholi parafialnej, Diakoni Muzycznej,   ministrantom, lektorom, osobom zaangażowanym w liturgię Słowa I śpiew psalmów, panom Krzysztofowi ,Grzegorzowi I Tomaszowi. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Pański,  za przygotowanie ogniska .
  • Dziękuję wszystkim, którzy pamiętają o ofiarach składanych na tacę na utrzymanie parafii, tych złożonych na kwiaty do Grobu Pańskiego i ciemnicy.

PASCHA 2024

 

Drodzy Parafianie

Śmierć zwarła się z życiem i w boju, o dziwy,
Choć poległ Wódz życia, króluje dziś żywy

Niech zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem doda nam sił do odważnego zycia, pełnego pokoju, dobra, miłosci i przebaczenia, radosci, która wypełnia nas nie tylko w Wielkanocne Święta.

„Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja”

Niech czas Paschy będzie dla nas otwarciem pasma naszych osobistych zwycięstw nad pokusą grzechu, zwątpieniem czy zniechęceniem. Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym wzmacnia w nas wiarę i nadzieję na lepszą przyszłość!

„Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy.
O, Królu Zwycięzco, bądź nam miłościwy”.

Błogosławionych Świąt Paschalnych.

 

X Andrzej Sieg