1. Sprawowaną dzisiejszej nocy liturgią Wigilii Paschalnej, połączoną z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych rozpoczęliśmy obchody Świąt Wielkanocnych. Po wielkopostnym przygotowaniu wkraczamy w świętowanie Paschy. O 7.00 Msza rezurekcyjna natępne msze o 11.30 i 16.30. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny przypada dzień solidarności z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, Gdańskim Seminarium Duchownym i Uniwersytetem Stefana kardynała Wyszyńskiego. Msze o 9.00 i 11.30.
  2. Od piątku  trwa nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia.
  3. W przyszłą niedzielę po mszy o 11.30 spotkanie dzieci komunijnych.
  4. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W II Niedzielę Wielkanocną czyli Miłosierdzia Bożego, 24 kwietnia br., zbierane będą we wszystkich parafiach  ofiary do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej na wsparcie działań na rzecz osób ubogich i potrzebujących. Środki zebrane w tym roku zostaną przeznaczone na wsparcie uchodźców z Ukrainy.
  6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  7. Dziękuję wszystkim, którzy zadbali o duchowe przeżycie świąt: osobom które przygotowały Grób Pański i Ciemnicę, Służbie liturgicznej, naszej scholi dziecięcej i dorosłych, osobom czytającym śpiewającym, szafarzom.
  8. Dziękuję wszystkim, którzy pamiętają o ofiarach składanych na tacę na utrzymanie parafii i składanych na konto. Na cele budowlane zebraliśmy 5478 PLN

Drodzy Parafianie

Na radosne paschalne Święta Zmartwychwstania Pańskiego – zwycięstwa Jezusa Chrystusa
nad śmiercią i grzechem – składam najserdeczniejsze życzenia.

Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem będzie źródłem głębokiej radości, nadziei i pokoju serca. Niech Jego łaska przemienia naszą codzienność i czyni ją zgodną z zamysłem miłości Dobrego Boga.

Chrystus, który pokonał śmierć, niech ożywia w nas to, co martwe, niech umacnia i uwalnia od każdego lęku, abyśmy z odwagą kroczyli drogą wiary i nieśli blask Jego światłości.

Błogosławionych i radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

.

 

 

Zapowiedzi przedślubne: I

Faustyna Muża (Starzyno) i Kropacz Mateusz (Otomin)

Aleksandra Słodkowska (Gdańsk) i Wiktor Bielski ( Otomin)