1.W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy.

2.Jutro, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Obchodzimy Dzień Dziecka. Na Eucharystii o godz. 18.00 będziemy modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

3.Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po mszach św. w dni powszednie, a w niedzielę o 9.00 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa.

4.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na wieczorną Eucharystię o godz. 18.00.

5.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu w I piątek po mszy od godz. 18.30 do 19.30, okazja do spowiedzi św, od 17.30 i w czasie adoracji. Wieczorna Msza Święta wynagradzająca  o godz. 18.00. W pierwszą sobotę wieczorna Msza Święta o godz. 18.00, a po niej pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej. Chorych odwiedzę w sobotę od 9.00.

6.W przyszłą niedzielę o 8.30 Godzinki o NMP. Zapraszam. Proszę o zabranie książeczek.

7.Od dzisiaj nie ma limitu osób w kościele, nadal jest obowiązek noszenia maseczek. .Wszystkich którym zdrowie na to pozwala serdecznie zapraszam do uczestnictwa w niedzielnych mszach do których należy także sobotnia msza o 18.00, z zachowaniem przepisów sanitarnych, a także.na Eucharystię i nabożeństwa w ciągu tygodnia.  Został zamontowany głośnik zewnętrzny dla osób uczestniczących na zewnątrz.

8.Są wolne intencje, zachęcam do ich zamawiania.

9.Dziękuję wszystkim wspierającym naszą parafię: za modlitwę , życzliwość, ofiary i za wszystkie wykonane prace i posprzątanie kościoła.

10.Została ułożona kostka brukowa przy wyjściu z kościoła koszt-5500 zł.

11.Przy wyjściu z kościoła do nabycia na stojakach prasa katolicka w cenie 6 złotych.

12.Przygotowujemy się do Bożego Ciała. Proszę o pomyśleniu o ołtarzach i dziewczynkach do sypania kwiatków.

 

  ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I CAŁEGO TYGODNIA.

Ks. proboszcz