1.Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.

2.Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.

3.Dzisiaj katolicy w Polsce po raz 10. obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary. Przed kościołem zbiórka do puszek.

4.W listopadzie 15 minut przed mszami niedzielnymi modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Spowiedź święta w niedzielę 30 minut przed mszą.

5.Dzisiaj spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej po mszy o 11.30 i dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania po mszy świętej o 16.30.

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła i wszystkie wykonane prace.

7.Zachęcam do czytania : Niedzieli , Gościa Niedzielnego .

8.Informuję że biuro parafialne jest czynne po mszach świętych w budynku parafialnym. Intencje można zamawiać w zakrystii .

9.Trwają prace tynkarskie w kościele które zakończą się w tym tygodniu, w związku z tym msza święta we wtorek o 7.00.

10.Wyjazd ministrantów na turniej dekanalny w piłce nożnej w Przywidzu w sobotę 17.11 o 9.15 sprzed naszego kościoła.

11.Niech Pan Jezus otacza swoją opieką solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

 

 

ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA.