1.Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.

2.Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości.

3.W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek w ramach solidarności z Kościołem Prześladowanym.

4.Urząd gminy Kolbudy organizuje bezpłatny transport dla mieszkańców z racji wyborów w II turze. W dniu dzisiejszym : odjazd z pętli autobusowej w Otominie o 10.00, 12.30 i 17.30. Powrót o 10.45,13.15 i 18.15.

5.W przyszłą niedzielę 11.11.2018 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej po mszy o 11.30 i dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania po mszy świętej o 16.30.

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła i wszystkie wykonane prace.

7.Zachęcam do czytania : Niedzieli , Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.

8.Dziękuję wszystkim za złożone ofiary na budowę i osobom zbierającym ofiary. Zebraliśmy w miesiącu listopadzie 5900 zł. Podczas kwesty w minione 2  niedziele w parafii w Gdyni i Gdańsku zebraliśmy 11000 zł.

W listopadzie przygotowane zostało biuro parafialne , które zostanie otwarte po zamontowaniu poręczy na schodach do plebani, zakup kotła gazowego i akcesoriów potrzebnych by uruchomić ogrzewanie i wyposażenie domu parafialnego. Koszt 20000 zł.

9.Składam podziękowanie wszystkim parafianom za ofiary dzięki którym możliwe było wybudowanie domu parafialnego, dziękuję tym osobom które poprzez prace często bezinteresowne przyczyniły się do powstania tego budynku . Zostało przygotowane mieszkanie dla proboszcza, i biuro parafialne. Od 1 listopada mieszkam w Otominie. Pragniemy teraz podjąć prace wykonane w wykończaniem budynku kościoła i domu parafialnego. Dziękuję za modlitwę, życzliwość, ofiary i proszę o dalsze wsparcie.

10.Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.

ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA.