1.Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcam, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zbiórka do puszek przy wyjściu z kościoła.

2.Dzisiaj na mszy o 11.30 rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci na ciekawie zrobiony różaniec, a także poświęcenie figury Matki Bożej z Lourdes ufundowanej przez pielgrzymów. Figurka będzie noszona na procesjach. Musimy jeszcze wykonać feretron pod figurkę.

3.Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

4.W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

5.W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszam do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

6.Przypominam, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy po mszach w dni powszednie o 18.00 , jedynie we wtorek o 8.00 i w niedzielę o 9.00. W piątek zapraszam szczególnie dzieci ok. 18.25 na różaniec.

7.Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, na stojaku wyłożone są kartki na wypominki które przyjmuję w zakrystii. Ofiara przeznaczona jest na budowę.

8.Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania dzisiaj po mszy o 16.30.

9.Dziękuję za posprzątanie kościoła i wszystkie wykonane prace. Dziękuję za ufundowanie i ułożenie rur ciepłowniczych pomiędzy kościołem a budynkiem parafialnym panu Radkowi.

10.Zachęcam do czytania : Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

11.W przyszłą niedzielę 21.10 urząd gminy Kolbudy organizuje bezpłatny transport dla mieszkańców z racji wyborów: odjazd z pętli autobusowej z Otomina o 10.00, 12.30 i 17.30. Powrót o 10.45,13.15 i 18.15.

12.W najbliższe dwie niedziele będę głosił kazania w parafii św. Franciszka w Gdańsku i św. Mikołaja w Gdyni. Msze przedpołudniowe odprawią księża goście.

13.Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.

 

ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA.