1.W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi Wstańcie i chodźmy. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone do puszki przy wyjściu z kościoła.

2.Dzisiaj na mszy św. o 11.30 poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po mszy spotkanie dzieci w salce na plebani.

3.W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Na mszy św. i różańcu o 18.00 powierzymy Bogu nauczycieli i pracowników oświaty.

4.Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie po mszach św. w dni powszednie o 18.00, jedynie we wtorek o 8.00, w niedzielę o 9.00. Przypominam wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.

5.Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasza, w piątek o godz. 18.00.

6.Zbliżają się Dni Modlitw za zmarłych- na stojaku przy wyjściu kościoła wyłożone są kartki z wypominkami, można je składać na tacę, w zakrystii lub w biurze parafialnym.Ofiary przeznaczone zostaną na inwestycję budowlane.

7.Sakrament bierzmowania w naszej parafii odbywa się co 2 lata. Najbliższe odbędzie się w roku 2021. W przyszłą niedzielę 20. 10 zapraszam po mszy św. o 11.30 uczniów klas 7,8 i starszych na krótkie spotkanie.

8.W dniach 23-24.11.2019 nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Lichenia i Częstochowy. Koszt całości autokar, nocleg i posiłki (śniadanie i 2 obiady) -250 zł,. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym do 18.10.2019 .

9.W tym tygodniu są wolne intencję. Zachęcam do zamawiania w zakrystii.

10.Zapraszam do nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stojaku przy wyjściu z kościoła.

11.Dziękuję za posprzątanie kościoła i wszystkie wykonane prace.

12.Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzam opiece Matki Bożej Różańcowej.

 

ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA.

 

 

Ks. Proboszcz Andrzej Sieg