1.Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.

2..Dzisiejsza taca zgodnie z rozporządzeniem metropolity gdańskiego przeznaczona jest na budowę dwóch świątyń poświęconych Janowi Pawłowi II w archidiecezji gdańskiej.

3.Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele po mszy o godz.18.00, jedynie we wtorek o 8.00 i w niedzielę o 9.00. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcam do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie. W niedzielę 14.10. o 11.30 rozstrzygniecie konkursu na ciekawie zrobiony różaniec. Dzieci i młodzież zapraszam w tygodniu na różaniec w piątek po mszy ok.18.25.

4.Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w niedzielę 14.10. po mszy o 16.30.

5.Dziękuję za posprzątanie kościoła i wszystkie wykonane prace. Dziękuję panom za pracę w sobotę przy wykopaniu rowu i położenie kabli pomiędzy budynkami parafialnymi.

6.Zachęcam do czytania : Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

7.W zakrystii można odbierać kartki na wypominki.

8.W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

9.Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa.

 

 ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I UDANEGO TYGODNIA.