1.Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

2.W dzisiejszą niedzielę ks. Proboszcz głosi kazanie w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Gdańsku.

3.Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie po mszach świętych o 18.00, we wtorek o 8.00 i w niedzielę o 9.00. W piątek o 18.25 zapraszam szczególnie dzieci. Trwa konkurs dla dzieci na ciekawie zrobiony różaniec. W przyszłą niedzielę 13.10. na mszy św. o 11.30 poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po mszy spotkanie .

4.Zachęcam do udziału w akcji MORZE MODLITWY od 7.10 do 8.12 zawierzając Maryi naszą miejscowość odmawiając codziennie dziesiątkę różańca. Szczegóły na ulotce wyłożonej na stojaku przy wyjściu z kościoła.

5.Przypominam wierny o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele lub w rodzinie .

6.W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski . Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

7.Sakrament bierzmowania w naszej parafii odbywa się co 2 lata. Najbliższe odbędzie się w roku 2021. W niedzielę 20. 10 zapraszam po mszy św. o 11.30 uczniów klas 7,8 i starszych na krótkie spotkanie.

8.W dniach 23-24.11.2019 nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Lichenia i Częstochowy. Koszt całości autokar, nocleg i posiłki (śniadanie i 2 obiady) -250 zł,. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym do 18.10.2019 .

9.W najbliższą sobotę 12.10 zbiórka dla ministrantów o 9.40. Obecność obowiązkowa.

10.Zapraszam do nabywania prasy katolickiej wyłożonej na stojaku przy wyjściu z kościoła.

11.Dziękuję za posprzątanie kościoła i wszystkie wykonane prace.

12.Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzam opiece Matki Bożej Różańcowej

 

ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA.

 

 

Ks. Proboszcz Andrzej Sieg