1.Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościele rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele o godz.18.25, we wtorek o 8.25, w niedzielę po mszy o 9.00. W piątek o 18.25 zapraszam dzieci i młodzież. Ogłaszam konkurs na ciekawie wykonany różaniec. Rozstrzygnięcie konkursu w niedzielę 25.10. o 11.30.

2.Dzisiaj na mszy o 11.30 poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, po mszy spotkanie dla nich. Po mszy o 16.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.

3.W środę, 7 października wspominamy święto Matki Bożej Różańcowej. Jest to również dzień naszej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, tym bardziej zapraszam na wspólnotową modlitwę do naszego kościoła o godz. 18.00.

4.W poniedziałek 5.10 w liturgii wspominamy Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską .

5.W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

 6.Dziękuję wszystkim wspierającym naszą parafię: za modlitwę, życzliwość, ofiary i za  wszystkie wykonane prace  i posprzątanie kościoła.

7.W przyszłą niedzielę taca budowlana przeznaczona jest na posadzkę w naszym kościele .

8.Jeśli któraś z rodzin chciałaby ufundować ławkę w naszym kościele, to temat jest nadal aktualny. Dziękuję tym rodzinom które ufundowały ławki.

9.Przy wyjściu z kościoła do nabycia na stojakach prasa katolicka w cenie 6 złotych.

10.Zbiórka dla ministrantów w sobotę 10.10 o 10.00. Zapraszam na nią także tych którzy chcą zostać ministrantami.

 

ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO OWOCNEGO TYGODNIA.

Ks. proboszcz