1.Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.

2.Dzisiaj na mszach świętych odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

3.Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcam do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa po mszach o godz. 18.00, we wtorek o 8.00, a w niedzielę o 9.00. Ogłaszam konkurs dla dzieci na ciekawie zrobiony różaniec. Różaniec dla dzieci w poniedziałek i czwartek o 17.00. W przyszłą niedzielę na mszy o 11.30 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. A po mszy spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

4.Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecam studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela.

5.W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego, zwłaszcza podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

6.W pierwszy piątek miesiąca zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Spowiedź święta od 17.15. Po mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Różaniec.

7.W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. O 18.30 różaniec poprowadzi wspólnota Żywego Różańca.

8.Zbiórka dla ministrantów w sobotę o 17.00 w kościele.

9. Dzisiaj po mszy o 16.30 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

10.Bóg zapłać za złożone ofiary w miesiącu wrześniu wszystkim ofiarodawcom i osobom zbierającym ofiary. Zebraliśmy 6100 zł. W tym miesiącu zostały zakończone prace związane z ociepleniem budynku parafialnego, schody, brama garażowa, cekolowanie i malowanie pomieszczenia biura parafialnego i wyposażenie pomieszczenia mieszkalnego. Wydaliśmy 45000zł. W miesiącu październiku planujemy wykonanie podłogi do kancelarii, zakup kotła gazowego i grzejników.

11.Opiece Królowej różańca św. polecam jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

 

 

 

ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I UDANEGO TYGODNIA.