1.Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.

2.Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie po mszach świętych ok. 18.25, jedynie we wtorek po mszy św. o 8.00 oraz w niedziele po mszy św. o 9.00.Zapraszam na różańce dzieci ,młodzież i dorosłych. W piątek o 18.25 zapraszam szczególnie dzieci. Ogłaszam konkurs dla dzieci na ciekawie zrobiony różaniec. W niedzielę 13.10. na mszy św. o 11.30 poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po mszy spotkanie .

3.W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Hieronima we wtorek św. Teresę od Dzieciątka Jezus w środę św. Aniołów Stróżów w piątek św. Franciszka z Asyżu w sobotę św. Faustynę Kowalską.

4.Sakrament bierzmowania w naszej parafii odbywa się co 2 lata. Najbliższe odbędzie się w roku 2021. W niedzielę 20. 10 zapraszam po mszy św. o 11.30 uczniów klas 7,8 i starszych na krótkie spotkanie.

5.W dniach 23-24.11.2019 nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Lichenia i Częstochowy. Koszt całości autokar, nocleg i posiłki(śniadanie i 2 obiady) -250 zł,. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym do 18.10 .

6.W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. Spowiedź św. i Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.30.

7.W sobotę od godz.10.00 z kapłańską posługą odwiedzę chorych.

8.W dniu 5.10. odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca z naszej parafii. Zapraszam serdecznie członków Róży św. Józefa oraz Róży NMP z Lourdes na mszę świętą o godz. 18.00 oraz różaniec i spotkanie formacyjne po mszy św. Obecność obowiązkowa.

9.Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę , Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po mszy świętej o 18.00.

10.Dziękuję za złożone ofiary na budowę kościoła. Zebraliśmy 5500 zł. W najbliższym czasie zostaną wstawione drzwi do  zakrystii i pomieszczenia naprzeciw, a także zamówione są drzwi główne wyjściowe.

11.Zapraszam do nabywania prasy katolickiej- Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Małego Gościa.

12.Dziękuję za posprzątanie kościoła i wszystkie wykonane prace.

13.Drogich jubilatów i solenizantów naszej parafii zapewniam o serdecznej pamięci i składam najlepsze życzenia.

 

 

ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA.

 

                                                                                                    Ks. proboszcz Andrzej Sieg.