1.Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.

2.Dzisiaj na mszy świętej o 9.00 w naszym kościele rozpoczyna się wydarzenie Bieg Drogą Dobra organizowane przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Festyn wraz z biegami odbędzie się na terenach rekreacyjnych w Bąkowie.

3.Dzisiaj po mszy świętej o 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

4.Dziękuję za posprzątanie kościoła i wszystkie wykonane prace.

5.W dniu 5.10. odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca z naszej parafii. Zapraszam serdecznie członków Róży św. Józefa oraz Róży NMP z Lourdes na mszę świętą o godz. 18.00 oraz różaniec i spotkanie formacyjne po mszy św. Obecność obowiązkowa.

6.W tym tygodniu w poniedziałek wspominamy św. Pio z Pietrelciny, wytrwałego spowiednika i kierownika duchowego. Zachęcam do korzystania z sakramentu pokuty w naszej świątyni w dni powszednie 15 minut przed mszą świętą. W niedzielę 20 minut przed mszą świętą.

7.Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę , Koronka do Bożego Miłosierdzia po mszach świętych o 18.00.

8.Zapraszam do nabywania prasy katolickiej.

9.Zbiórka dla ministrantów w najbliższą sobotę 28.09 o 10.00. Na spotkanie zapraszam chłopców pragnących zostać ministrantami.

10.Wójt Gminy Kolbudy serdecznie zaprasza seniorów na Bal Seniora który odbędzie się 5.10. w szkole Metropolitarnej w Kowalach. Dla uczestników balu będzie zorganizowany transport. Szczegółowe informacje, zapisy i odbiór zaproszeń u sołtysów oraz w Urzędzie Gminy Kolbudy Tel.(586910534). Zapisy do 27.09.2019.

11.W dniach 16-17.11.2019 nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Lichenia i Częstochowy. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym do 15.10 .

12.Solenizantom i jubilatom życzę wszelkiego błogosławieństwa i pogody ducha.

 

 

ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA.

 

                                                                                                    Ks. proboszcz Andrzej Sieg.