1.Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

2.Dzisiaj na mszy św. o 9.00 w naszym kościele rozpoczyna się wydarzenie Bieg Drogą Dobra organizowane przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Festyn wraz z biegami odbędzie się na terenach rekreacyjnych w Bąkowie ul. Otomińska. Celem festynu jest pomoc Karolinie która w pożarze straciła wszystko co miała.

3.W sposób szczególny chcę zaprosić młodzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, we wtorek na Mszy Świętej o godz. 18.00.

4.Dziękuję za posprzątanie kościoła i wszystkie prace wykonane w kościele.

5.Dzisiaj spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych  po mszy o 11.30., a młodzieży bierzmowanej  po mszy o 16.30.

6.Zachęcam do czytania prasę katolicką- Gość Niedzielny, Niedzielę i Mały Gość.

7.Składam podziękowania dla uczestników pielgrzymki do Lourdes którzy ufundowali figurę Matki Bożej z Lourdes która będzie noszona w czasie procesji. Dowieziona zostanie na początku października autokarem. W Lourdes powierzyliśmy Matce Bożej wszystkich parafian opiece NMP .

8.W tym tygodniu msze św. w dni powszednie o 18.00, a od 23 .09 msze w dni powszednie będą o 18.00 jedynie we wtorek msza o 8.00.

9.Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I UDANEGO TYGODNIA.