1.Dziękuję za złożone dzisiaj ofiary na kolektę . Kolekta przeznaczona jest na dalsze pracę w naszej świątyni.(Aktualnie zbieramy na posadzkę marmurową w naszym kościele.) Dziękuję wszystkim którzy składają ofiary na konto parafialne.

2.W poniedziałek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża. Świąteczna Eucharystia w naszym kościele o godz. 18.00.

3.W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Msza święta o 8.00.

 

4.Serdecznie zapraszam na środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Mszę Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 18.00, a w piątek na Koronkę Bożego Miłosierdzia.

5.Dziękuję wszystkim wspierającym naszą parafię: za modlitwę, życzliwość, ofiary i za wszystkie wykonane prace i posprzątanie kościoła.

6.W sobotę 26.09. zapraszam na wyjazd rowerowy do Matemblewa. Wyjazd sprzed kościoła o 9.00. W programie ognisko, kiełbaski , mecz w piłkę nożną i modlitwa przed figurą Matki Bożej Brzemiennej.

7.W przyszłą niedzielę 20.09. po mszy o 11.30 spotkanie dzieci które w tym roku szkolnym przystąpią do I-Komunii świętej.

 8.W przyszłą niedzielę 20.09. po mszy św. o 16.30 spotkanie dla młodzieży klas  I średnich i starszych i klasy 8 podstawowej które w tym roku szkolnym przyjmą sakrament bierzmowania.

9.Przy wyjściu z kościoła do nabycia na stojakach prasa katolicka w cenie 6 złotych.

                                       ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO OWOCNEGO TYGODNIA.

Ks. proboszcz