1.W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

2.Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy.

3.Msza Święta z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży 6.09 o o 18.00 na mszy w I piątek miesiąca .

4.Błogosławieństwo przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych podczas Mszy Świętej w niedzielę 8.09. o 11.30.

5.Również 8 września w niedzielę po mszy świętej o 11.30 zapraszam rodziców i dzieci które przystąpią do I Komunii w przyszłym roku .

6.Od dzisiaj powracamy także do stałego programu Mszy Świętych w dni powszednie Msza św. o 18.00, jedynie we wtorek o 8.00.W niedzielę bez zmian o 9.00,11.30 i 16.30.

7.Serdecznie zapraszam na czwartkową modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 18.00. Po Mszy Świętej pierwsze powakacyjne spotkanie dla ministrantów, kandydatów na ministrantów i ich rodziców.

8.Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz.18.00. Spowiedź św. w piątek od godz. 17.30.Adoracja Najświętszego Sakramentu również od 17.30.

9.Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Przed Mszą Świętą zapraszam członków Kół Różańcowych naszej parafii na różaniec o 17.15. Chorych odwiedzę w sobotę od 9.00.

10.W sobotę 6.09 po Mszy św. wieczornej ok. 18.30 zapraszam do salki parafialnej na spotkanie osoby które brały udział w czasie wakacji w rekolekcjach lub pielgrzymkach.

11.Na progu nowego roku szkolnego polecam lekturę prasy katolickiej. Dla najmłodszych można nabyć nowy numer Mały Gość .

12.Solenizantów i jubilatów pierwszych wrześniowych dni polecam opiece patronów i życzliwości najbliższych.

ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA.

Ks. proboszcz Andrzej Sieg.

Zapowiedzi przedślubne-I- Nowicka Aleksandra z Otomina i Lemioszonek Mateusz z Gdańska.