„W związku z przejściem arcybiskupa metropolity gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia na emeryturę, papież Franciszek ustanowił od dn. 13 sierpnia 2020 r. biskupa elbląskiego Jacka Jezierskiego administratorem apostolskim archidiecezji gdańskiej. Ksiądz biskup będzie kierował naszą archidiecezją do czasu ustanowienia przez Stolicę Apostolską nowego arcybiskupa metropolity gdańskiego. Wspieramy modlitwą biskupa Jacka, wypraszając dla niego potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo”.

1.Dziękuję wszystkim za stosowanie się do zaleceń epidemicznych w postaci noszenia maseczek w kościele.

2.Dziękuję za złożone ofiary na wykończenie naszej świątyni. W ubiegłą niedzielę na tacę razem z ofiarami złożonymi na konto zebraliśmy 5120 złotych .

3.W naszych modlitwach nie zapominajmy o pielgrzymach oraz o wypoczywających na wakacjach. Prośmy Matkę Boga i naszą o ich wzrost duchowy, dobry, ubogacający wypoczynek i szczęśliwy powrót do domu.

4.Szczególna okazja ku temu będzie w najbliższą środę, kiedy w naszym kościele gromadzimy się na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.18.00, w piątek zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia o 18.00.

5.Dziękuję wszystkim wspierającym naszą parafię: za modlitwę, życzliwość, ofiary i za  wszystkie wykonane prace  i posprzątanie kościoła.

6.Przy wyjściu z kościoła do nabycia na stojakach prasa katolicka w cenie 6 złotych.

7.W tym tygodniu są wolne intencje zachęcam do zamawiania w zakrystii.

8.Dzisiaj po mszy świętej zbiórka do puszek na pomoc dla mieszkańców Bejrutu.

                                                       ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO OWOCNEGO TYGODNIA.

Ks. proboszcz

 

Zapowiedzi przedślubne:

I-Katarzyna Rzewuska i Piotr Skorupski z Otomina.