1.Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych  błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

2. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi.

3. W tym tygodniu msze w dni powszednie we wtorek o 7.00, w pozostałe dni o 18.00.

4. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę na cele wspólnoty parafialnej , utrzymanie świątyni i budowę kościoła. Niech dobry Bóg swoim błogosławieństwem wynagradza waszą hojność.

5. Dziękuję za wszystkie wykonane prace, zwłaszcza za prace ziemne przy skarpie plebani i przy kościele.

6. W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek świętych Joachima i Annę rodziców Najświętszej Maryi Panny, dziadków Pana Jezusa; w czwartek 29 lipca – św. Martę, siostrę Łazarza i Marii;

7. Dzisiaj po mszy zbiórka do puszki na poszkodowanych przez nawałnice i powodzie w Europie organizowana przez Caritas.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

proboszcz ks. Andrzej