1.Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Chojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów.

2.W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.

3.W tym tygodniu z racji mojego wyjazdu nie będzie mszy świętych od poniedziałku do czwartku włącznie. W razie nagłych sytuacji proszę o zgłoszenie się do proboszcza w Lublewie ks. Franciszka Czap.

4.W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania od godz. 17.15. Zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy. Msza święta o 18.00.Adoracja Najświętszego Serca Pana Jezusa po mszy świętej do 19.15.

5.W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Zapraszam na różaniec o 17.30 który poprowadzi wspólnota Żywego Różańca.

6.Zachęcam do nabycia- Gość Niedzielny i Niedzielę.

7.Dziękuję za posprzątanie kościoła i wszystkie prace wykonane w kościele.

8.Dziękuję za złożone ofiary na budowę kościoła i budynku parafialnego w miesiącu lipcu. Sprawozdanie z wykonanych prac podam w przyszłą niedzielę.

9Jubilatom i solenizantom życzymy obfitych Bożych darów.

 

  Życzę dobrej niedzieli i pełnego Bożych łask tygodnia.

 

 

Zapowiedzi przedślubne :

 

  1. Monika Myszk z parafii Kamienica Królewska i Patryk Bielawa z naszej parafii.
  2. Agnieszka Łapińska i Wojciech Rakoczy z naszej parafii.