1.Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest pełne entuzjazmu zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

2.W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę.

3.Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych.

4.W tym tygodniu i do końca roku są wolne intencje. Zachęcam, by sprawy rodzinne, dziękczynno-błagalne włączać w najważniejszą modlitwę Kościoła- Eucharystię. Intencje zamawiamy w zakrystii lub w biurze parafialnym.

5.Zachęcam do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła i wszystkie wykonane prace.

7.Solenizantów i jubilatów tygodnia polecam orędownictwu Matki Bożej

 ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA.

 

                                                                                                   Ks. proboszcz Andrzej Sieg.