1.Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.

2.Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.

3.W lipcu i sierpniu we wtorki i czwartki msze będą odprawiane o 8.00, pozostałe msze bez zmian.

4.W środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 18.00. Do omodlenia mamy w tym czasie tyle spraw, a Jej Serce, wypełnione miłością macierzyńską i niezrównaną dobrocią, wsłuchuje się w nasze błagania.

5.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy (od 18.30-19.30). Msza Święta wynagradzająca Bożemu Sercu w naszym kościele o godz. 18.00. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszam na Eucharystię i pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej po mszy o 18.00.

6.Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. od godz.17.30-18.00 i w czasie adoracji. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego

7.Bezpośrednio po wakacjach w niedzielę 6.09 po mszy o 11.30 spotkanie dla rodziców dzieci które w roku 2021 przystąpią do I Komunii św., a po 16.30 spotkanie młodzieży która w 2021 przystąpi do sakramentu bierzmowania.

8.W najbliższą sobotę odwiedzę chorych od.9.00

9.W przyszłą niedzielę o 8.30 odśpiewamy Godzinki o NMP.

10.Dziękuję wszystkim wspierającym naszą parafię: za modlitwę, życzliwość, ofiary i za  wszystkie wykonane prace  i posprzątanie kościoła.

11.Przy wyjściu z kościoła do nabycia na stojakach prasa katolicka w cenie 6 złotych.

                        ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA.

Ks. proboszcz

.