1.Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych o 18.00 połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni. Zapraszam wszystkich, szczególnie ministrantów, dziewczynki sypiące kwiatki. Procesje po mszach świętych do czwartku włącznie.

2.Dzisiaj przed błogosławieństwem odśpiewamy suplikację jako przebłaganie za popełnione w naszej Ojczyźnie świętokradztwa.

3.Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msza Święta o godz. 18.00.

4.W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święte tego dnia o godz.18.00. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów.

5.Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Do szczególnego dziękczynienia za depozyt wiary przekazany nam przez Apostołów zapraszam o godz. 18.00. W tym dniu kolekta przeznaczona jest na utrzymanie Stolicy Apostolskiej.

6.Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

7.Dziękuję za posprzątanie kościoła i wszystkie wykonane prace .

8.Ks. Proboszcz głosi w dzisiejszą niedzielę kazania w parafii św. Jadwigi w Gdańsku.

9.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej .

10.Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.

11.W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Stanisławę Dembską l.93 z ul. Podkowa. Wieczny odpoczynek…

 

ŻYCZĘ RADOSNEJ NIEDZIELI I OWOCNEGO TYGODNIA.