1.Dzisiaj taca budowlana. Dziękuję za złożone ofiary na dalsze prace w naszej świątyni, zarówno na tacę jak i na konto parafialne. Bóg zapłać.

2.Dziękuję wszystkim którzy zaangażowali się jakikolwiek sposób w organizację Uroczystości Bożego Ciała. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii w dni powszednie o 18.00, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie. Zapraszam dziewczynki sypiące kwiatki, ministrantów osoby niosące sztandary.

3.W dniu dzisiejszym Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź obchodzi Złoty Jubileusz Kapłaństwa. Pamiętajmy o Jubilacie w modlitwie.

4.Dzisiaj zapraszam scholę , ministrantów i ich rodziców o 16.00 na ognisko na placu sołeckim.

5.W czwartek, 18 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała.

6.W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

7.W sobotę, 20 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii i wspólnotowej modlitwie tych najbliższych uroczystych dni.

8.Dziękuję wszystkim wspierającym naszą parafię: za modlitwę, życzliwość, ofiary i za wszystkie wykonane prace i posprzątanie kościoła.

9.Przy wyjściu z kościoła do nabycia na stojakach prasa katolicka w cenie 6 złotych.

          ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA.

Ks. proboszcz

 

Zapowiedzi (II)-Kamila Pisarska z Otomina i Andrzej Roter z Gdańska.