1. Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.
  2. Zakończyliśmy w minionym tygodniu Oktawę Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim którzy wzięli udział w procesjach wyrażając cześć Chrystusowi Eucharystycznemu.
  3. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego w dni powszednie – w czwartek o 8.00, w pozostałe dni o 18.00 i w niedzielę o 9.00.
  4. Zachęcam do nabycia Gość Niedzielny i Niedzielę.
  5. W dniu dzisiejszym o 15.00 na Placu Solidarności rozpocznie się Marsz dla życia i rodziny.
  6. Parafia nasza w dniach od 7 do 12 września organizuje pielgrzymkę do La Salette, Avinion i Lourdes na 160 lecie objawień Matki Bożej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i tutaj.
  7. W przyszłą niedzielę będę głosił kazania i kwestował w parafii św. Stanisława Kostki w Gdańsku. W parafii msze św. odprawi ks. Tomasz Idczak i ks. Grzegorz Leszczyński.
  8. Niech Pan Jezus obficie wylewa swoje łaski na solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.