1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.

2. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.

3. Dzisiaj obchodzimy rocznicę Bitwy Warszawskiej jest to dzień Wojska Polskiego. Po mszy o 11.30 sołtys i wojska terytorialne zapraszają na piknik z pokazem sprzętu wojskowego i pożarniczego i smaczną grochówkę na plac sołecki.

4. Dziękuję za złożone ofiary na tacę w ubiegłą niedzielę i składane ofiary na konto parafialne. Łącznie zebraliśmy 5230 złotych.

5. Dziękuję za wszystkie wykonane prace, za życzliwość i modlitwę w intencji parafii.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Jagoda Talaga-Niedziela z ulicy Konnej i Stanisław Lesiecki z ulicy Lipowej.
Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Zapowiedzi przedślubne:
I- Katarzyna Pieniążek z Otomina i Jakub Dobrowolski z Gdyni.