1.W ostatnim tygodniu maja zapraszam na nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej po mszach w dni powszednie, a w niedzielę po mszy o 9.00.

2.W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Do tej uroczystości od ubiegłego piątku przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 30 maja. Zapraszam na czuwanie modlitewne po Mszy św. o 18.00.

3.We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 8.00, podczas której przez wstawiennictwo Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

4.W środę po mszy św. wieczornej ok. 18.40 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komuni św. w naszej parafii wraz  z rodzicem.

5.Chociaż nadal można korzystać z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy św. zapraszam do uczestnictwa w niedzielnych mszach do których należy także sobotnia msza o 18.00, a także w dni powszednie na których jest zwykle mniej osób, z zachowaniem przepisów sanitarnych. W niedzielę Trójcy świętej kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej zachęcam do korzystania ze spowiedzi św. 30 minut przed mszą w konfesjonale, bądź w zakrystii z zachowaniem 2 metrów odległości. Istnieją 2 dozwolone formy przyjmowania komunii św. dla porządku proszę by najpierw przyjmowały komunię św. osoby na rękę a na końcu do ust. Zainstalowany został głośnik nad drzwiami głównymi dla osób stojących na zewnątrz z zachowaniem 2 metrów odległości.

6.Są wolne intencje, zachęcam do ich zamawiania.

7.Dziękuję wszystkim wspierającym naszą parafię, za modlitwę , życzliwość, ofiary i za wszystkie wykonane prace (skoszenie trawy, zawieszenie głośnika, ułożenie płytek) i posprzątanie kościoła.

8.Przy wyjściu z kościoła do nabycia na stojakach prasa katolicka w cenie 6 złotych.

 

  ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA.

Ks. proboszcz