1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.
 2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.
 3. W sobotę wieczorem przypada wigilia uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zapraszam na godz. 18.00 na Mszę Świętą i czuwanie.
 4. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.
 5. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele po mszach świętych w niedzielę o 9.00, w dni powszednie po mszy o 18.00, w czwartek o 8.00.
 6. Zachęcam do czytania prasę katolicką – Gość Niedzielny, Niedzielę.
 7. Dziękuję za posprzątanie kościoła.
 8. Próby w kościele dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w poniedziałek, wtorek i piątek o 18.45.
 9. W sobotę 19 maja o 13.00 planujemy uporządkowanie terenu wokół kościoła zapraszam wszystkich chętnych. Proszę o zabranie łopat i grabi.
 10. Uroczystość I Komunii w naszej parafii odbędzie się 27 maja o 11.30 natomiast Rocznica I Komunii odbędzie się 3 czerwca o 11.30.
 11. Metropolita Gdański zaprasza na uroczystość święceń kapłańskich które odbędą się 19.05 o godz. 10.00 w katedrze Oliwskiej.
 12. Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

  Życzę owocnego i dobrego tygodnia.