1.Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony młodzieży naszej parafii w przyszłą niedzielę 10 marca na dodatkowej mszy świętej o 13.00 przez ks. bp. Wiesława Szlachetkę.

2.Młodzież przygotowująca się do bierzmowania gromadzi się codziennie na nowennie po wieczornych mszach świętych. W poniedziałek i czwartek  po nowennie próby. W piątek próba generalna o 19.00. W sobotę spowiedź święta o 15.30 dla młodzieży bierzmowanej i ich rodzin, z udziałem kapłana z sąsiedniej parafii.

3.Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową o godz. 18.00 i 19.00 z udziałem młodzieży .Zachęcam wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominam, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

4.Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszam wszystkich-zarówno dzieci, młodzież i dorosłych o godz. 18.25.

5.W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. Nabożeństwa z kazaniem pasyjnym będą sprawowane o godz. 16.00. a bezpośrednio po nich msza bez kazania. Wyjątkowo z racji bierzmowania w przyszłą niedzielę Gorzkie Żale po mszy świętej o 9.00.

6.Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszam podczas wieczornej Mszy Świętej.

7.Zachęcam do lektury prasy katolickiej.

8.Dziękuję za posprzątanie kościoła i wszystkie wykonane prace.

9.W tym tygodniu ale także w pozostałych dniach obecnego roku są wolne intencje. Zachęcam do zamawiania intencji. Msza święta jest największym i najpiękniejszym darem, który możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Możemy modlić się o życie wieczne dla naszych drogich zmarłych, a także o błogosławieństwo i potrzebne łaski dla naszych najbliższych, może być także ofiarowana jako dziękczynienie.

10.Informuję że otrzymaliśmy zgodę z Urzędu Gminy na wycięcie drzew przy kościele, wycinka rozpocznie się w najbliższym czasie. Wycinka podyktowana jest ich bliską odległością z budynkiem świątyni, zawilgocaniem ścian, zasłanianiem promieni słonecznych,  zielenieniem ścian, zapychaniem rynien igliwiem i uwidocznieniem kościoła . Po ich usunięciu teren kościelny zostanie obsadzony  drzewami .

11.10 marca br. o godz. 12.30 w Bazylice p w. św. Brygidy w Gdańsku ks. Abp. Sławoj Głódź odprawi Eucharystię z okazji obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

12.Zbiórka dla ministrantów w sobotę 9.03. o 14.00

13,Dziękuję panu Łukaszowi za ofiarowanie i zawieszenie krzyża informacyjnego na kościele.

14.Wszystkim jubilatom, solenizantom i paniom z okazji ich święta składam serdeczne życzenia.

 

 

ŻYCZĘ  DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA.