1.Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz.: 18.00 i 19.00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

2.W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcam także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

3.Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki o godz. 18.30, oraz w Gorzkich żalach odprawianych w każdą niedzielę po mszy świętej o godz. 9.00. Proszę o przyniesienie ze sobą książeczek .

4.W sobotę spotkanie dla ministrantów w salce parafialnej o 9.30.

5.W przyszłą niedzielę po mszy świętej o 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

6.Dziękuję za posprzątanie kościoła .

7.Bóg zapłać za złożone w miesiącu lutym ofiary W  lutym została wycekolowana i wymalowana salka parafialna, wraz z wszystkimi pomieszczeniami obok i położone zostały płytki podłogowe.

8.Przy wyjściu z kościoła na stojaku do nabycia prasa katolicka- Gość Niedzielny i Niedziela

                     ŻYCZĘ DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA.

 W tym tygodniu do wieczności odeszła z naszej parafii –Bernadeta Ziemann l 70 z ul.  Konnej.