1.Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.

2.Sakrament bierzmowania młodzieży naszej parafii zostanie udzielony w niedzielę 10 marca o 11.30 przez biskupa Wiesława Szlachetkę. Pierwsze spotkanie dla młodzieży w poniedziałek 25.02. o 19.00.

3.W piątek z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża.  W sobotę 23 lutego modlimy się za metropolitę gdańskiego Ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia z okazji 28 rocznicy święceń.

4.Zachęcamy do lektury prasy katolickiej- Gość Niedzielny i Niedzielę przy wyjściu głównym z kościoła. Najmłodszym czytelnikom polecam Małego Gościa.

5.Dziękuję za posprzątanie kościoła i wszystkie wykonane prace.

6.Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wszystkim drogim jubilatom i solenizantom.

 

ŻYCZĘ  DOBREJ NIEDZIELI I DOBREGO TYGODNIA.

 

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Urszulę Sobolewską l.69. w młodości mieszkającą na ulicy Słonecznej. Dobry Jezu a nasz Panie.